Loading Laddar...
 

Personal

Så här ser vi ut och hur du kan nå oss...

Per Hallengren
Trafikskolechef, utbildningsledare och ägare

Har jobbat i branschen sedan 1990 då jag jobbade ihop med min far. Tog över trafikskolan 2006. Jobbar också åt STR (Sveriges Trafikskolors Riksförbund) som utbildare/konsult mot andra trafikskolor i vårt förbund.

Utbildar:
Personbil, Teoriutbildning, Riskutbildning del 1, Introduktionskurser.

Arb: 0472-124 70 (vxl)
Mobil: 070-535 09 09

E-post:
per@alvesta-trafikskola.se

 

Johanna Lindquist
Trafiklärare

Vår nya trafiklärare som börjar att jobba hos oss den 8 december.
Har tidigare jobbat på trafikskola i Växjö.

Utbildar:
Personbil, Teoriutbildning och Anpassad teoriutbildning.

Arb: 0472-124 70 (vxl)
Mobil: 072-937 36 77

E-post:
johanna@alvesta-trafikskola.se

 

Kenan Celil
Trafiklärare

Har tidigare jobbat på trafikskola i Växjö och i Värnamo. Från 2017-07-03 kommar han att jobba hos oss med utgångspunkt från Alvesta.

Utbildar:
Personbil, Teoriutbildning och Anpassad teoriutbildning.

Arb: 0472-124 70 (vxl)
Mobil: 070-735 42 43

E-post:
kenan@alvesta-trafikskola.se

 


Benny Maltzeff
Trafiklärare (pappaledig)

Har jobbat på Alvesta Trafikskola som trafiklärare sedan 2009, då han blev klar med sin trafiklärarutbildning.

Utbildar:
Personbil, Teoriutbildning och Riskutbildning del 2.

Arb: 0472-124 70 (vxl)
Mobil: -

E-post:
benny@alvesta-trafikskola.se

 
Bengt Hallengren
Utbildningsledare i Alvesta

Har jobbat i branschen mellan 1961-2007. Men har nu tagit pension men hjälper till vid behov på kontoret på trafikskolan när Per är ute i landet och håller utbildningar åt STR.

Utbildar:
Håller ingen utbildning längre

Arb: 0472-124 70 (vxl)
Mobil: 070-527 24 70

E-post:
bengt@alvesta-trafikskola.se

Annie Hallengren
Kontoret

Kommer mer och mer att synas på kontoret och ta hand om nya kunder samt utföra synintyg

Arb: 0472-124 70 (vxl)

E-post:
annie@alvesta-trafikskola.se